Czy musze być właścicielem gospodarstwa aby prowadzić agroturystykę?

Aby prowadzić gospodarstwo agroturystyczne nie trzeba być właścicielem nieruchomości rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa rolnego. Co więcej, ze zwolnienia z podatku dochodowego od najmu pokoi w gospodarstwie rolnym na terenie wiejskim może skorzystać osoba, która ma prawo do dysponowania gospodarstwem, a nie jest właścicielem tego gospodarstwa.

Podatnik, mimo iż nie jest właścicielem gospodarstwa rolnego i liczba wynajmowanych pokoi nie przekracza 5, będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 43 cyt. ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, wówczas gdy budynek mieszkalny ze znajdującymi się w nim pokojami pod wynajem położony jest na terenie wiejskim.

****************

Każdy problem prawny powinien być rozpatrywany indywidualnie. Powyższe informacje są jedynie ogólnymi zasadami i zawierają jedynie streszczenie ogólnego zagadnienia.

W celu uzyskania indywidualnej i kompleksowej porady prawnej z zakresu agroturystyki należy skontaktować się z adwokat Justyną Jarentowską- adwokat@jarentowska.pl. 

Mam nadzieje, że powyższe informacje okazały się pomocne. Jeśli dalej masz jakieś wątpliwości dotyczące poruszanego tematu zadaj pytanie w komentarzu poniżej. Postaram się pomóc.

Ufam, że odpowiedziałam na Twoje pytania. Jeżeli zainteresował Cię wpis polub moją stronę na facebooku – Facebook AGRO-PRAWO.

Źródła zdjęcie: pixabay.com; 

Podziel się tym wpisem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 15 =