Ziemia po zmarłym ojcu – czy muszę zapłacić podatek od spadku?

Nabycie gospodarstwa rolnego lub nieruchomości rolnej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego przez dziedziczenie nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Zgodnie z przepisem art. 4 Ustawy o podatku od spadków i darowizn z dnia 28 lipca 1983 r. zwolnieniu od tego podatku podlega: nabycie własności gruntów, stanowiących gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku…

Czytaj całość